ENDÜSTRiYEL YAPILAR

Hafif çelik yapı sistem, günümüzde ağır çelik destek gerektirmeksizin 6 metre yüksekliğinde ve kolon açıklığı 15 metre olan endüstriyel yapı inşa etmeye müsaade etmektedir. Daha yüksek veya açıklığı daha fazla yapılar ağır çelik destekler kullanılarak inşa edilebilmektedir. Hafif çelik sistem kullanılarak inşa edilen yapıların m2’ye düşen yükleri düşük olduğundan, temel beton maliyetlerini düşürmekte; yüksek hızda ve daha az iş gücü kullanılarak inşa edilebilir olması ile de genel anlamda ciddi ekonomik kazanımlar sağlamaktadır. Alternatiflerine göre daha uygun bir yapısı olması sayesinde kaplama malzemelerinin doğrudan uygulanması mümkün olabilmektedir. Bu da maliyetleri aşağı çeken etmenlerden biridir.

Firmamız endüstriyel yapıların mimari tasarım, statik hesaplama, üretim, saha montajı ve anahtar teslim sürecini içeren hizmetler sunmaktadır.

  • Fabrikalar
  • Depolar
  • Atölyeler
  • Garajlar
  • Tarım ve Hayvancılık Yapıları

Çelik yapı sistemlerinde yapının kolon ve kiriş gibi taşıyıcı sistemleri de çelikten yapıldığı için yapının taşınması gereken yük oranı oldukça azalmaktadır. Bu da önemli bir avantaj sağlar. Özellikle depremin önemli tehditler arasında ilk sırada olduğu bölgelerde sıklıkla çelik yapı türü tercih edilir.

Çelik yapı sistemleri statik yetenekler, mekanik özellikler ve uygulama aşamasında sağladığı kolaylıklar nedeniyle gittikçe artan bir talep görmektedirler. İnşa sürelerinin düşük olması ve birçok açıdan avantaj sağlamalarından dolayı yapılarda çoğu zaman öncelikli tercih konumundadırlar.

Endüstriyel yapı sistemlerinin zemin kısmı büyük önem taşır. Zeminin yapımı sırasında teknolojik açıdan gelişmiş makine sistemleri kullanılır. Bu nedenle bu yapıların zemin kısmında parlak ve pürüzsüz bir beton tabakası bulunur. Örneğin otoparklar, yürüme yolları, depolar, atölyeler ve iş yeri zeminleri gibi. Bu zeminler aynı zamanda yıkanabilir olduklarından kolayca temizlenebilirler.